Aydos Yazılım

Esnek Çalışma Modeli


Pandemi nedeniyle uygulamaya geçen evden çalışma sistemi, bazı şirketleri cezbetti. Firmalar birer birer, çalışanlarının salgın sonrasında da işlerini evlerinden yürütebileceklerini açıklıyor.

Peki evden çalışan personeller ofis ortamlarındaki gibi mesai saatleri boyunca kesintisiz çalışabiliyorlar mı?

Bu sonun cevabı ne yazık ki hayır, ev ortamında çalışırken ister istemez evin günlük rutinlerinin iş planımızı etkilediği bir gerçek.

Özellikle bayan çalışanların iş haricinde ev mesaileri de işin içine giriyor ve çocukların bakımı yemeğin hazırlanması rutin diğer işlerin yürütülmesi gibi birçok etken kesintisiz çalışmayı etkiliyor buda çalışanlar için büyük bir performans kaybına neden oluyor.

Bizde bu sürecin hem çalışan hem de işverenler için daha verimli olması açısından, esnet vardiya yönetim sistemini geliştirdik. Bu yöntem sayesinde çalışanların performansının büyük oranda artığı görülmektedir.

Peki Nedir Bu Esnek Çalışma Modeli?

Esnek çalışma modeli çalışanların sabah 8 akşam 18 saatleri arasında çalışmaları gereken mesai sürelerinin 24 saate yayılarak personellerin kendi çalışma saatlerini belirlemeleridir. Burada önemli olan personelin bir günlük mesai süresinin tamamlanması olduğu için personelden beklenen 24 saatlik zaman dilimi içerisinde istediği saatlerde parçalı olarak veya aralıksız bir günlük mesai süresini doldurmasıdır.

24 veya 12 saatlik genel bir çalışma zaman aralığı belirlenir ve personelin bu zaman aralığında bir günlük mesaisini doldurması beklenir.

Bunu Nasıl Takip Edebilirim?

AntiZAN bu konuda sizi büyük bir iş yükünden kurtarıyor ve personelinizin belirlediğiniz çalışma zamanı içerisinde hangi saatlerde ne kadar süre çalıştığını kesiksiz ve detaylı olarak raporlamaktadır. Bu sayede personelim mesai süresini doldurdu mu kaygısından sizi kurtarıyor ve zanda bulunmanıza gerek kalmıyor.